Wystawa kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” i targi „Bohema. Chaos Sztuki 2″

Agencja Informacyjna: W dniach 15-16 czerwca 2024 roku, w Łodzi, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne: wystawa kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką”, połączona z targami… Artykuł Wystawa kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” i targi „Bohema. Chaos Sztuki 2″ pochodzi z serwisu Agencja Informacyjna.

Wystawa kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” i targi „Bohema. Chaos Sztuki 2″
W Związku ze Sztuką

Agencja Informacyjna: W dniach 15-16 czerwca 2024 roku, w Łodzi, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne: wystawa kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką”, połączona z targami „Bohema. Chaos Sztuki 2″. Odbędzie się ono w OFF Piotrkowska Center, w samym kreatywnym sercu Łodzi. 

Wystawa kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” 

Na ekspozycji kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką  będzie można zobaczyć twórczość 29 artystów z różnych dziedzin sztuki – malarstwa, rzeźby, ceramiki, grafiki i fotografii. Artyści ci pochodzą nie tylko z różnych miast Polski, ale także z zagranicy. Zjednoczyli się, aby wspólnie wyjść do odbiorców sztuki i opowiedzieć o inspiracjach, misji, emocjach oraz odpowiedzieć na pytanie: dlaczego sztuka jest ważna?

Daria Giemza – dlaczego sztuka jest ważna?

„Malarstwo pomaga mi przez całe życie pokazać innym mój wrażliwy, wewnętrzny świat.” – Mówi Daria Giemza – artystka i twórczyni konceptu „W Związku ze Sztuką” – „Fascynuje mnie światło i sposób, w jaki wydobywa ono barwę materialnego istnienia. Światło sprawia, że można zobaczyć otaczający świat, z całym jego bogactwem kolorów i kształtów. Niektóre formy natury tak bardzo mnie zachwycają, że nie mogę się oderwać i wówczas powstaje we mnie ogromne pragnienie uwiecznienia tego, co widzę i czuję. Uważam, że malarstwo najlepiej i najdokładniej oddaje to, co widać. Tylko ludzkie oko jest w stanie zobaczyć jednocześnie to, co w świetle i to, co w cieniu.” – Twierdzi Daria Giemza – artystka i twórczyni konceptu „W Związku ze Sztuką”.

300 dzieł sztuki na 1.000 m2

Na wystawie kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” zostanie przedstawionych ponad 300 dzieł sztuki, na 1.000 m2 przestrzeni wystawienniczej. Publiczność zobaczy dokonania artystyczne, następujących twórców: Mirosław Eugeniusz Długosz, Aneta Dobrzyńska, Karolina Dyczko, Marek Gajewski, Daria Giemza, Joanna Gonda, Marcin Jakubiak, Michał Jaszczak, Agnieszka Kaliska, Agata Katuszonek, Kajetan Kejna, Marta Klimczak, Izabela Kowalska, Artur Krawczyk, Krzysztof Kuszej, Renata Kusznierska, Radosław Madrak, Ewelina Ostrowska, Iwona Owsianka, Monika Przychodzińska, Katarzyna „Sirka” Siarnecka, Przemysław Stobnicki, Aleksander Stolicki, Marzena Szyszka, Emilia Śledzińska, Urszula Woźniak, Agnieszka Zakrzewska, Łukasz Zabłotny i Jarosław Żero.

Daria Giemza – geneza kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką”

„Idea stworzenia społeczności kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” zrodziła się z pasji i miłości do pracy z osobami o wysokiej wrażliwości. Powstała w najbardziej nieoczekiwanym momencie, w pewnej pracowni artystycznej, w przypływie pozytywnej energii.” – Wspomina Daria Giemza – artystka i twórczyni konceptu „W Związku ze Sztuką”. – „Taka społeczność, o której do tej pory można było głównie cyztać w książkach, istnieje naprawdę. Razem tworzymy, spotykamy się na plenerach malarskich, wymieniamy doświadczeniem, wspieramy się. To naprawdę wyjatkowe. Tworzymy Bohemę Artystyczną na miarę XXI wieku.” – Twierdzi Daria Giemza – artystka i twórczyni konceptu „W Związku ze Sztuką”.

Targi Sztuki w Off Piotrkowska Center

Wystawie kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” towarzyszyć będą dwudniowe targi sztuki „Bohema. Chaos Sztuki 2″, na powierzchni 1.000 m2. To wyjątkowa okazja, aby odkryć i zakupić dzieła sztuki od ponad 30 utalentowanych artystów. Na targach sztuki „Bohema. Chaos Sztuki 2″ będą setki dzieł, w tym malarstwo, fotografia, grafika, poezja konkretna i wiele więcej. Każde z nich to unikatowa historia, gotowa, aby stać się częścią prywatnej kolekcji. Dla zainteresowanych czekają wyjątkowe Targi to kolejne kilkaset dzieł i kolejne 1000 m2 przestrzeni. Artyści, którzy biorą udział w targach: Juliusz Erazm Bolek, Patrycja Dańkow-Bill, Mirosław Długosz, Aneta Dobrzyńska, Daria Giemza, Joanna Gonda, Julia Gnatowska, Mira Jackiewicz, Marcin Jakubiak, Wojciech Kaliński, Agata Katuszonek, Artur Krawczyk, Renata Kusznierska, Yuliia Omelchenko, Jonatan Poeche, Andrzej Raczkowski, Kasia „Sirka” Siarnecka, Jasmin Soljanin Aleksander Stolicki, Marzena Szyszka, Łukasz Zabłotny, Joanna Zator-Skórska, Aleksandra Zielińska-Misiun i Jarosław Żero

Kiedy i gdzie odbędzie się wystawa i targi?

Wernisaż wstawie kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2024 roku, o godzinie 17:00 w Łodzi, oraz na targi sztuki „Bohema. Chaos Sztuki 2″w dniach 15–16 czerwca na OFF Piotrkowska Center, różowe drzwi, na II i III piętrze, przy ul. ulicy Roosvelta 10 C, w Łodzi.

Co to jest OFF Piotrowska Center?

OFF Piotrowska Center w Łodzi to doskonały przykład udanej rewitalizacji, łącząc w sobie sztukę, kulturę, ekologię, zrównoważony rozwój oraz biznes. To miejsce inspiruje i pobudza do działania, stawiając na kreatywność i otwartość na nowe pomysły.

OFF Piotrowska Center mieści się niegdysiejszej przędzalni i tkalni Franciszka Ramischa, która powstała 1889 roku. W 1924 roku powstała Fabryka Wyrobów Bawełnianych „Franciszek Ramisch” SA, która zatrudniała około 1.000 pracowników. Po II wojnie światowej, w budynkach mieściły się różne zakłady przemysłu bawełnianego. W 2011 roku OPG Property Professionals otworzyła OFF Piotrkowska Center. Projekt  zwyciężył w w konkursie Siedem Nowych Cudów Polski w 2014 roku i zdobył tytuł „najfajniejszej dzielnicy w Europie” według stacji telewizyjnej CNN w 2018 roku.

Patroni i partnerzy wystawa kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką”

Wystawa kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” i targi sztuki „Bohema. Chaos Sztuki 2″, są objęte patronatem Pani Hanny Zdanowskiej Prezydent Miasta Łódź. Sponsorami przedsięwzięcia są: Off Piotrowska Center, drukarnia offsetowa Lasertext, Wydawnictwo Drukarnia Kokocińska, Appellation Skład Wina i Oliwy. Patronat medialny nad projektem objęli Agencja Informacyjna i Radio Łódź.

AI, Kultura /ART/ 12.06.2024

Artykuł Wystawa kolektywu artystycznego „W Związku ze Sztuką” i targi „Bohema. Chaos Sztuki 2″ pochodzi z serwisu Agencja Informacyjna.