QNA Technology planuje komercyjną linię produkcji kropek kwantowych. Środki pozyska z emisji akcji

Pionier w zakresie technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie pracuje nad komercyjną linią produkcji. By pozyskać środki na ten cel, QNA Technology wyemituje do 270 tys. nowych akcji. Kropki kwantowe, które emitują niebieskie światło to innowacyjny półprzewodnik. Może być wykorzystywany do rozwoju wyświetlaczy nowej generacji. QNA Technology to jeden z pionierów technologii […] Artykuł QNA Technology planuje komercyjną linię produkcji kropek kwantowych. Środki pozyska z emisji akcji pochodzi z serwisu MamBiznes.pl.

QNA Technology planuje komercyjną linię produkcji kropek kwantowych. Środki pozyska z emisji akcji

Pionier w zakresie technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie pracuje nad komercyjną linią produkcji. By pozyskać środki na ten cel, QNA Technology wyemituje do 270 tys. nowych akcji.

Kropki kwantowe, które emitują niebieskie światło to innowacyjny półprzewodnik. Może być wykorzystywany do rozwoju wyświetlaczy nowej generacji. QNA Technology to jeden z pionierów technologii ich syntezy. Jest jedyną tego typu firmą w Europie i jedną z czterech na świecie. Siedzibą polskiej spółki jest Wrocław. To tam również znajduje się nowoczesne laboratorium oraz Pilotażowa Linia do syntezy na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Firma, w celu dalszego rozwoju rozwiązania, planuje uruchomić na komercyjną linię produkcji. Ma ona służyć tworzeniu zastosowań do prototypowych urządzeń dla przyszłych klientów spółki.

Warto przeczytać: Stany Zjednoczone liderem w inwestycjach VC w I kwartale 2024 roku. Wnioski z raportu Venture Pulse

Oferta publiczna akcji serii E QNA Technology

Pozyskanie funduszy na te działania zapewnić ma emisja do 270 tys. akcji serii E spółki. Oferta skierowana będzie do inwestorów z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Dostaną oni jednak prawo pierwszeństwa do objęcia akcji na zasadach określonych przez Walne Zgromadzenie. Zarząd QNA Technology planuje termin emisji na czerwiec 2024 roku. Oprócz uruchomienia linii komercyjnej środki zostaną przeznaczone również na poszerzenie bazy klientów spółki. Pozwolą także na zabezpieczenie kosztów jej funkcjonowania.

Azjatycki kierunek

Nowi kontrahenci są szczególnie ważni dla sektora, w którym funkcjonuje QNA Technology. Włodarze firmy zakładają, że pozyskanie dwóch branżowych kontraktów pozwoli jej na skokowe zwiększenie fali przychodów. Przedstawiciele spółki skupiają się na poszerzeniu jej zasięgu na rynek Japonii, Tajwanu i USA. Nie zapominają jednak również o obecnych partnerach biznesowych.

„Widzimy ogromny potencjał na rynku azjatyckim. W lutym tego roku podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z firmą New Metals & Chemicals Corporation Ltd z siedzibą w Japonii. Za ich pośrednictwem sprzedajemy już niebieskie kropki kwantowe zarówno do dotychczasowych, jak i nowych klientów. Jednocześnie kontynuujemy rozmowy z dotychczasowymi partnerami biznesowymi, dla których zostały już w przeszłości zrealizowane zamówienia materiałów w postaci niebieskich kropek kwantowych oraz podejmujemy działania mające na celu zabezpieczenie dalszej współpracy z takimi podmiotami” – mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology.

Pozyskanie nowych klientów wymaga posiadania odpowiednich mocy produkcyjnych. Dlatego dla QNA Technology tak ważna jest szybka emisja akcji i pozyskanie kapitału na dalszy rozwój.

Źródło grafiki: QNA Technology/LinkedIn

Warto przeczytać: Kraje nadbałtyckie startupami stoją. Sifted zapytał inwestorów o najbardziej obiecujące, młode biznesy

Artykuł QNA Technology planuje komercyjną linię produkcji kropek kwantowych. Środki pozyska z emisji akcji pochodzi z serwisu MamBiznes.pl.