Bankowość prywatna Santander Bank Polska nagrodzona w rankingu Euromoney

Magazyn finansowy Euromoney po raz kolejny nagrodził usługi bankowości prywatnej oferowane przez Santander Bank Polska. Bank otrzymał aż trzy nagrody za prywatną bankowość w Polsce – za najlepszą międzynarodową bankowość prywatną, jakość i kompleksowość obsługi inwestycji oraz wspieranie młodych, zamożnych klientów w wejście w świat bankowości prywatnej. Jury doceniło zaangażowanie banku w edukowanie klientów, rozwój ... Artykuł Bankowość prywatna Santander Bank Polska nagrodzona w rankingu Euromoney pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Bankowość prywatna Santander Bank Polska nagrodzona w rankingu Euromoney

Magazyn finansowy Euromoney po raz kolejny nagrodził usługi bankowości prywatnej oferowane przez Santander Bank Polska. Bank otrzymał aż trzy nagrody za prywatną bankowość w Polsce – za najlepszą międzynarodową bankowość prywatną, jakość i kompleksowość obsługi inwestycji oraz wspieranie młodych, zamożnych klientów w wejście w świat bankowości prywatnej.

Jury doceniło zaangażowanie banku w edukowanie klientów, rozwój zasięgu cyfrowego, wsparcie doświadczonych ekspertów oraz indywidualne podejście i spersonalizowane rozwiązania.

Magazyn finansowy Euromoney wyróżnił także Santander Private Banking w Ameryce Łacińskiej i przyznał mu nagrodę Najlepszego Międzynarodowego Banku Prywatnego w Argentynie, Brazylii, Meksyku, Peru i Urugwaju.

„Już po raz czwarty z rzędu otrzymaliśmy nagrodę za najlepszą międzynarodową bankowość prywatną. Nasz bank od lat dostarcza Polakom innowacyjne rozwiązania finansowe na skalę międzynarodową. Otrzymane wyróżnienie potwierdza nasze zaangażowanie w tym zakresie. Stanowi też dla nas motywację do dalszego udoskonalania naszych usług i dbałości o potrzeby naszych klientów. A te są dla nas zawsze najwyższym priorytetem”– mówi Wojciech Sieńczyk, dyrektor obszaru Wealth Management w Santander Bank Polska.

Santander został uznany za najlepszy bank prywatny w zakresie rozwiązań cyfrowych w Argentynie i Urugwaju, a także w całej Ameryce Łacińskiej oraz najlepszy bank prywatny pod względem zarządzania portfelem dyskrecjonalnym w Brazylii, Meksyku i Portugalii. Inne wyróżnienia to m.in. najlepszy bank prywatny dla zamożnych klientów indywidualnych (HNWI) w Brazylii, Meksyku i Hiszpanii.

„Stanowi to uznanie przez branżę naszej strategii, która łączy globalną platformę bankowości prywatnej z głęboką wiedzą lokalną we wszystkich regionach geograficznych, w których jesteśmy obecni, i która pozwala nam tworzyć unikalne połączenie między Europą a Ameryką Łacińską” – powiedział Víctor Matarranz, globalny szef działu Wealth Management & Insurance.

Euromoney od ponad 20 lat wyróżnia najlepsze globalne praktyki w bankowości prywatnej i zarządzaniu majątkiem. Przy tworzeniu rankingu oceniana jest m.in. usługa kompleksowej obsługi wybranej, zamożnej rodziny, planowanie sukcesji, usługi cyfrowe, uznaniowe zarządzanie portfelem, czy zrównoważony rozwój.

Bankowość prywatna Grupy Santander zapewnia klientom spersonalizowaną obsługę za pośrednictwem zespołu ekspertów z tej dziedziny działających w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chile, Meksyku, Argentynie, Urugwaju i na Bliskim Wschodzie. Według stanu na grudzień 2023 r. firma posiadała aktywa i zobowiązania klientów (CAL) o wartości 300 mld euro na całym świecie, czyli o 15% więcej niż rok wcześniej, a liczba klientów wzrosła o 9%, przy jednoczesnym wzroście zysku netto o 75% do 1190 mln euro.

Źródło: Santander Bank Polska

Artykuł Bankowość prywatna Santander Bank Polska nagrodzona w rankingu Euromoney pochodzi z serwisu PRNews.pl.